PTE MIK

A félév zárásaképp ünnepelni kellett, hiszen a nyakunkon a karácsony. Így kolimódra kialakult az ünneplés: kaja, pia, olimpia. Mégis a kedvencem az volt, amikor a konyhánk mellett elhaladva megcsapott a mézeskalács illata. Mosolyogtam, mert tudtam, itt a karácsony. Aztán látom, ahogy kolistársaim serényen mézeskalácsot sütnek. Tudjátok, a kolis élet szerény körülményeket kínál, így nincs határa a kreativitásnak. A mézeskalács jó dolog, de a tésztát ki kell nyújtani. Sodrófa és nyújtódeszka nincsen a koliban, ezért előkerültek a borosüvegek és a termoszok, amelyek tökéletes henger formájuknak hála, alkalmasak lettek a mézeskalács tésztájának kinyújtására.

A megúszós módszereknél volt ott más is:

– Zsírpapír!

– Óhh, az nincsen. De van más! Egy csomó építész a szinten!

– Futás, szaladás, rohanás! Kell más alternatív megoldás! Építészek, gyertek elő! Mitek van, ami nekünk nincsen? És a zsírpapír helyett tökéletes lészen?

– Hát persze! Csapok a fejemre! Skiccpausz!

És ott hirtelen megoldódott minden, elkészültek a mézeskalácsok, másnapra csak a dekorálás volt hátra.

…Aztán másnap a szobám előtt elhaladva az asztalnál ültek a fiúk, szorgos kezeikkel díszítették a mézeskalácsokat, majd a szemem sarkából meglátom, ahogyan építésztársam a házikóját dekorálja. Mosoly szétterül az arcomon, ilyen az építész élet, sosem lehet pihenni. Ha éppen nem a suliba kell valami makett, akkor is készül valami, házat formáló apróság, bár ezt meg lehet enni.

 

Finom receptekből sosem elég, és bár nekem nem volt időm mézeskalácsokat készíteni, azért sokfélét végigkóstoltam. Jobbnál jobbak voltak, de egy volt igazán omlós és a top kedvencem. Ennek receptjét nektek is megszereztem, csipegessetek belőle, és garantálom, hogyha kipróbáljátok, ezentúl csak így készítitek majd!

 

Finom, puha és sokáig eláll! Íme a recept:

1 kg liszt

50 dkg porcukor

20 dkg méz

6 tojás

egy citrom reszelt héja

egy kávéskanál őrölt fahéj

egy kávéskanál őrölt szegfűszeg

egy kávéskanál szódabikarbóna

diót is tehetsz a tetejére – opcionális

 

Az összevalókat összegyúrjuk és a hűtőbe tesszük egy éjszakát pihenni. Másnap kinyújtjuk a tésztát, formákra szaggatjuk, felvert tojással megkenjük. Ezt követően 150-180 fokon 10 perc alatt aranybarnára megsütjük. Utána dobozokban tároljuk, hogy hosszan megmaradjon a puhasága.

 

Hasonló cikkek

Vélemény, hozzászólás?