PTE MIK

Felkészülés a tavaszi szemeszterre

Szerintem nem vagyok egyedül azzal, ha azt mondom, hogy igenis nehéz átállítani a gondolkodásmódomat arra, hogy pár napon belül elkezdődik a következő szemeszter az egyetemen.

Ha belegondolok, egy szempillantás alatt elszaladt a január, elmúltak az ünnepek és vége lett a vizsgaidőszaknak. Amikor végeztem a vizsgákkal, úgy gondoltam, hogy még rengeteg időm lesz pihenni (ami igaz is volt), viszont most úgy érzem, hogy tudnék még pár hetet pihenni. Ilyenkor, amikor megízlelem a szabadságot, bevallom, hogy ellustulok, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Igyekeztem olyan programokkal megtölteni a szabadidőmet, amelyekről tudtam, hogy feltöltenek. Számomra ilyen volt az edzés szinte minden áldott nap, a családommal és a barátaimmal eltöltött idő és az olvasás. Természetesen próbáltam haladni az egyetemmel kapcsolatos elfoglaltságaimmal, mint például egy, a konzulensem segítségével végzett kollégiumfejlesztéssel kapcsolatos kutatással. Ilyenkor, a szemeszterkezdés előtt, igyekszem átnézni a kiírt ösztöndíj-lehetőségeket, hiszen valljuk be, azért nem könnyű egyetemistaként helytállni a mindennapi életben, így mindenfajta anyagi segítség jól jön. Emellett egy naptárt vezetek minden egyes félévben. Ezt már megtöltöttem olyan dátumokkal, amelyek fontosak lesznek az elkövetkezendő pár hónapban. Ezzel is felkészítem magamat arra, hogy nemsokára újra a tanulással telnek majd a mindennapjaim. A különböző socialmedia-platformokon látni lehet olyan embereket, akiknek tökéletes, szinte nem e világi az organizációs képességük. Ők olyan tartalmat szoktak posztolni, amelyben megmutatják, hogyan rendszereznek és hogy a tanulmányaikban is mindent előre megterveznek. Engem az ilyen tartalmak motiválnak, nem is kicsit. Nagyon összeszedett embernek tartom magamat, sőt mindent megtervezek. De arra rá kellett jönnöm, hogy azok a tökéletes jegyzetek és naptárak, amelyeket az interneten látni lehet, ennyi tanulás mellett nem férnek bele az időmbe, így sajnos a minimalista vonalat kell képviseljem, ha a jegyzeteimről és a kalendáriumomról van szó. Úgy gondolom, hogy fontos átgondolni a teendőinket, hiszen a tervezés felkészít bennünket a ránk váró nehéz hetekre. Most, hogy már látni lehet a tantárgyainkat, amelyek ebben a félévben lesznek, igyekszem ráhangolódni a beosztásomra és ha máshol nem is, de a fejemben átgondolni, milyen is lesz egy heti programom, hiszen az elkövetkezendő négy hónapban eszerint fogom élni a mindennapjaimat.

Őszintén szólva nem is igazán lehet felkészülni a szemeszterre, csak vannak dolgok, amelyeket ha elvégzünk, segítenek ráhangolódni az előttünk álló időszakra. Ilyenkor mindig motiváltan állok neki az új félévnek, és csak reménykedni tudok abban, hogy ez a motiváció sokáig kitart majd.

Hasonló cikkek