Mérnökként nagyon fontos a szakmán belüli partnerkapcsolatok kialakítása és a legújabb innovációk megismerése, éppen ezzel a céllal indította útjára 2007-ben a kar az első Pollack Expot. Idén a 18. alkalommal rendezték meg ezt a remek szakkiállítást, amin több mint 120 standon nézhettek meg különböző cégeket, intézményeket a látogatók és több mint 300 előadást hallgathattak meg. A 3000 körüli látogató nevében kollektívan nem beszélhetek, de a saját véleményem nagyon pozitív volt minden téren. Rengeteg újdonság több szakma területén, minden hallgató talál valamit, ami felkelti az érdeklődését, a standoknál mindenki nagyon barátságos volt, szívesen bemutatták a termékeiket, a cégüket, és bármilyen kérdésre válaszoltak, ami az érdeklődőknél felmerült.
A rendezvény kétnapos volt, az első nap a plenáris üléssel kezdődött, ahol az elnökség köszöntőbeszéde után különböző cégek előadásait hallhattuk. A Siemens az energiamonitoring témában, a MÁV az innovatív energiamegtakarításról tartott előadást, ezután egy középiskolás tanulóknak rendezett ökoépület-tervezés verseny díjátadója volt, végül az E.ON vezérigazgatójának záróbeszédét hallhattuk, majd a cég által építtetett új osztályterem átadására hívták meg a vendégéket. A napom hátralévő részében a különböző standokat látogattam meg, ahol rengeteg érdekes bemutatót láthattam. A kedvencem az SMC Hungary Kft. standja volt, ahol egy mikrokontroller által irányított pneumatikus munkahengerrel lehetett célozni és lőni egy szivacslövedéket. Villamosipari szakmai előadásokon is részt vettem délután. A számomra érdekes előadások közé sorolnám a MÁV mérnökei munkaterületeinek VR-térben való bemutatását, a paksi atomerőmű élettartamának meghosszabbításával járó nehézségek felvázolását, az okos villamos fogyasztásmérők bemutatását.
A rendezvény második napján is megtekinthetők voltak a kiállítások, de mivel mindent megnéztem az első nap, ezért csak az előadásokról számolok be. Reggel 9-kor kezdődött az első előadás villamosipari körben, de becsapott az emlékezetem, ezért én fél órával később érkeztem, így lemaradtam az első előadásról, de így is sok érdekeset hallhattam az elkövetkező órákban. Az első előadás az autóiparban használt elektronikákról szólt. Nehéz feladat, egy autóban általában 15–30 vezérlő található, míg a közép- és felsőkategóriás autókban akár 150 is lehet. Ezek működését nagyban befolyásolják a környezeti hatások, az autó bárhová is megy, a benne lévő elektronikai komponenseknek nem szabad meghibásodniuk. Az előző nap említett kedvenc standom bemutatója alatt sok kérdés merült fel bennem a rendszer működésével kapcsolatban, a kérdéseimre kapott válaszok egyike az volt, hogy másnap előadás formájában megtanítják a résztvevőknek, hogyan programozhat bárki mikrokontrollert a mesterséges intelligencia segítségével. Ez nagyon felkeltette az érdeklődésemet. Amikor elkezdődött az előadás, szerintem mindenki kicsit felnevetett a teremben, hiszen az előadó azzal kezdte, hogy semmit nem ért a programozáshoz vagy a mikrokontrollerekhez, de ez volt az egész előadás lényege, hogy előzetes tudás nélkül bárki nekiállhat ilyen projektekhez. Engem nagyon motivált ez az üzenet és felnyitotta a szememet ezen a téren, hiszen a mesterséges intelligenciát tényleg nem csak a házi feladatok megírására lehet használni. Ezután zárásképp az egyik professzorom tartott előadást, ahol a Greenwood-Power Kft. által gyártott okos szenzorokat mutatta be, és ezek használatát az áramelosztó rendszerekben. Mindent egybevetve a vártnál sokkal jobban éreztem magamat és rengeteg új dolgot láthattam, nagyon sokat tanulhattam az előadóktól és a partnercégek képviselőitől.