PTE MIK

Milyen hatással volt rám az idei MIK Partners Day?

Bevallom, idén már egy kicsit érettebb fejjel álltam hozzá ehhez a szakmai naphoz. Visszaemlékszem, hogy első éves hallgatóként úgy éltem meg ezt a lehetőséget, mintha egy idegen nyelvű előadássorozatot hallgattam volna végig (sajnos nem olyan idegen nyelvről beszélek, amit értek).

Harmadéves építész hallgatóként már megalapoztam a tudásomat annyira, hogy idén más hozzáállással forduljak ehhez a naphoz. El kell mondjam, hogy most már egy szuper lehetőségként fogom fel ezt, a kar által kínált lehetőséget, hiszen olyan szekcióelőadásokon vehettünk részt, amelynek témáit az egyetemi tanulmányaink során érintünk, viszont nem ilyen mélységekben. Olyan kutatási, csapatépítő, illetve gyakorlati workshopokról hallhattunk a mai nap folyamán, amelyeknek mi, hallgatók is részesei lehetünk, ezáltal más nézőpontból is ráláthatunk a jövendőbeli szakmánk szépségeire. Számomra az ilyen típusú szakmai napok, előadások mind egy-egy kisebb fordulópontot jelentenek az életemben, hiszen ilyenkor tudatosul bennem, hogy én miért is választottam ezt a pályát. Ilyenkor mindig új erőre kapok, és sok motivációt gyűjtök. Az előadók mind más-más szempontból, de rávilágítanak arra, hogy én is képes vagyok arra, hogy a jövőben hasonló sikereket érjék el, mint ők. Úgy gondolom, hogy bármely mérnöki szakmáról is beszélünk, mindegyik egytől egyig sokrétű, egyiket sem lehet beskatulyázni bizonyos keretek közé. A lehetőségek száma végtelen, és ezek a szakmai napok erre is ráébresztenek minket.

Tudatosan vagy véletlenül, de két különböző szemléletű szekció blokkelőadásait hallgattam meg a MIK Partners Day keretében. Az első blokk inkább az építészet művészi és szociológiai oldalát mutatta meg a számunkra. Hallhattunk prezentációkat, kutatásokat a hátrányos helyzetű emberek lakhatásával kapcsolatban, amely elgondolkodtatott arról, hogy mi leendő építészek mit tehetünk annak érdekében, hogy ennek a problémának a mértékét mérsékeljük a jövőben. Én is tudom, hogy az ez és ehhez hasonló globális problémákat nem lehet teljesen megszüntetni, vagyis a mi életünkben valószínűleg nem, viszont igenis a munkánkkal és az általunk tervezett kompakt megoldásokkal felruházott épületekkel tehetünk azért, hogy csökkentsük e problémákat. A másik szekcióblokk, amin részt vettem, inkább a műszakibb oldalát érintette az építészetnek. Nagyon érdekes és ismeretterjesztő összefoglalókat hallhattunk cégvezetőktől és karunk oktatóitól, akik a homlokzattervezés alapjaiba vezettek be minket, hallgatókat. Hasznos volt számomra ez az előadássorozat, hiszen a témával kapcsolatos alaptudást már megkaptuk az egyetemen, így teljes mértékben követhetők és érthetők voltak a prezentációk gondolatmenetei, sőt egy tágabb összefoglaló kép alakult ki bennem a témával kapcsolatban. Megtetszett az egyik szakember gondolata, aki azt mondta nekünk, hogy az egyetemi oktatás nagyon fontos mérföldköve az életünknek, hiszen ez olyan, mint egy épületnél az alapozás. Ahogy az épületnél az alapozásra építjük a szerkezet többi elemét, úgy mi is az alaptudásunkat tovább bővítve tudunk a jövőben fejlődni, és így válik belőlünk kitűnő szakember.

Az egyik legfontosabb előnye a szakmai napoknak, hogy afelé terelnek minket, hogy kiválasszuk a számunkra legmegfelelőbb utat. Előttem is kezd már kikristályosodni, hogy a szakmámnak melyek azok a területei, amelyek felé orientálódni szeretnék a jövőben. Még vannak bennem kérdések, hogy pontosan melyiket is válasszam, de talán a jövő évi MIK Partners Day segít nekem abban, hogy egy biztos döntést tudjak hozni.

Hasonló cikkek